Kdo jsme

ING MEDICAL

ING MEDICAL je česká technologická společnost, která se
specializuje na oblast vývoje inovativních výrobků a technologií
především pro zdravotnictví. Hlavní know-how společnosti spočívá zejména ve využití nanotechnologií a znalosti specifických regulatorních potřeb na trhu zdravotnických prostředků.

Naše
Klíčové produkty

Mezi klíčové produkty společnosti patří nanovlákenné substráty, antibakteriální úpravy povrchů a speciální kryty ran. Společnost také dlouhodobě rozvíjí program využití přírodních biologicky aktivních látek a funkčních úprav povrchů zdravotnických prostředků včetně implantátů, zejména pro dosažení prodlouženého antibakteriálního účinku případně podpory hojení.
Spolupráce s předními českými pracovišti
V těchto oblastech spolupracujeme s několika předními českými pracovišti, mezi které patří FNKV a 1. a 2. ortopedie FN v Motole. Dále rozvíjíme naše know-how v oblasti drug delivery systémů také pro aplikace v oblasti implantabilních sítěk s enkapsulovanými bioaktivními látkami.
Výzkumné centrum
V současné době je v provozu vedle pražské centrály stálé vývojové středisko v Liberci. Těžiště vývoje zdravotnických prostředků na bázi nanovláken a antibakteriálních úprav povrchů leží ve společném výzkumném a vývojovém centru ING MEDICAL a Technické univerzity v Liberci (TUL), konkrétně Ústavu pro nanomateriály, pokročilé technologie a inovace TUL.
Design a výroba
Hlavní služby poskytované společností ING MEDICAL zahrnují design a výrobu specializovaných zařízení pro výrobu se zvýšenými nároky na čistotu provozu, tedy zejména zdravotnických prostředků, a výzkum a vývoj na zakázku v oblasti medicínských technologií.

Potřebujete s něčím poradit?

Kontaktujte nás